Szanowni Państwo, jest nam niezmiernie miło przedstawić sylwetkę naszego kolejnego zaproszonego prelegenta, którym jest Pan Arkadiusz Szadkowski z firmy TerraTec AS !

Arkadiusz Szadkowski uzyskał tytuł magistra i inżyniera w specjalizacji fotogrametrii i skanowania laserowego na Politechnice Warszawskiej. Pracę magisterską napisał podczas wymiany na Wydziale Geodezji i Geoinformacji Politechniki Wiedeńskiej (TU Wien), w wiodącej grupie badawczej w dziedzinie skanowania laserowego.

Od 2011 roku, pracuje w norweskiej firmie TerraTec AS jako kierownik produkcji ds. przetwarzania danych, z która realizuje projekty w Europie, Azji i Afryce przy pomocy nowoczesnych sensorów. Wcześniej w latach 2009-2010 związany był m.in. z polską firmą Gispro, w której obejmował stanowisko kierownika produkcji.

Jest zainspirowany możliwością zmiany patrzenia ludzi na przetwarzanie, analizowanie oraz wizualizację danych cyfrowych. Dostęp do nowoczesnych technologii, interesujących projektów i kilkunastoletnie zainteresowanie technologiami pozyskiwania informacji 3D zaowocowało wieloma doświadczeniami, którymi zamierza się podzielić na Forum PolScan.

Na naszym Forum zaprezentuje referat pt. „Wyzwania w produkcji jednolitego, ogólnokrajowego numerycznego modelu terenu”.

 

Artykuły rekomendowane